Product Analyst

  • Cég neve

    Magyar Posta Zrt.

  • Munkavégzés helye

    1138 Budapest, Dunavirág u. 2-6.

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • Pályakezdő/friss diplomás
    • Egyetem

Szeretnél egy nagy múltra visszatekintő, magyar nagyvállalatnál dolgozni? Kihívást jelentő feladatokat keresel? A Magyar Posta Zrt. Csomaglogisztikai Üzletfejlesztési és Termékmenedzsment Osztály Üzleti elemző munkatársat keres

Feladataid lesznek:

  • Folyamatosan figyelni és elemezni az osztály hatáskörébe tartozó termékek volumen, ár és bevétel adatait vállalati adatvagyon üzleti munkában hasznosítható elemeit (korábban és más szakterületeken készített piackutatások eredményeit, a társaság technológiai és üzleti adatbázisait).
  • Részvétel az üzleti tervezés folyamatában, terv/tény elemzések folyamatos monitorozása.
  • A meglévő adatok alapján előrejelzések, kalkulációk, ügyfélelemzések készítése
  • Részvétel az árazási metodika és kedvezményrendszer kialakításában.
  • A jóváhagyott metodika alapján folyamatosan gyűjteni és elemezni a feladatkörbe tartozó piaci információkat, szükség szerint előrejelzéseket készíteni ezekből.
  • Kialakítani és működtetni az üzleti és versenytárs figyelési és elemzési rendszert, ennek keretében szekunder adatgyűjtést és elemzést végezni.
  • Az összegyűjtött, rendszerezett és elemzett információk felhasználásával – a szervezeti egysége vezetője által meghatározott gyakorisággal – írásos tájékoztatókat, prezentációkat készíteni.
  • Eseti megbízások alapján prezentálni a kutatási és elemzési eredményeket, előrejelzéseket.
  • Kapcsolat tartása a társterületekkel.
  • Közreműködni a piackutatási terv összeállításában.
  • Az év közben felmerülő kiemelkedő piaci eseményeket jelezni a vezető részére, igény szerint elemezni azokat és beszámolni a hatásokról.
  • Támogatni a munkakörödhöz tartozó termékmenedzsment szakterületek stratégiaalkotási, tervezési és marketingkommunikációs és fejlesztési munkáját az összegyűjtött és elemzett információkkal.

Amit mi kínálunk:

  • Szakmai kihívást jelentő, érdekes feladatok
  • Szakmai fejlődési lehetőség

Amit kérünk:

  • gazdasági postaforgalmi,/ gazdálkodási szakirányú egyetemi/főiskolai végzettséggel,
  • elemzői munkakörben szerzett tapasztalattal,
  • magasszíntű Excel, Power Query, PowerBI és adatbáziskezelési ismerettel rendelkezel.
  • Illetve az elemzési igények gyors és világos megértésére, elkészítésére, precíz munkavégzésre képesnek tartod magad.

További információk:

A munkavégzés helye: 1138 Budapest, Dunavirág utca 2-6. Általános munkarend A munkakör azonnal betölthető.

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Üzleti elemző